Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bývalý skotský reprezentant ukončil svou jednadvacetiletou spolupráci s Chelsea FC a stává se novým členem realizačního týmu Gianfranca Zoly v Upton Parku.

Steve Clarke minulý týden rezignoval na post asistenta v Chelsea a ačkoli to vedení Blues zamítlo, tým ze Stamford Bridge zřejmě pochopil, že nemá smysl držet někoho proti vlastní vůli, a tak se s West Hamem dohodl na finančním vyrovnání. Clarke s týmem Hammers podepsal tříletou smlouvu.

Clarke na Stamford Bridge pracoval pod deseti různými manažery - ať už jako hráč, skaut nebo asistent hlavního kouče. Do prvního mužstva byl zařazen v létě 2004, když si ho José Mourinho vyžádal z pozice trenéra Youth Teamu. Jako asistent pokračoval i pod Avramem Grantem a nemalou měrou se podílel na historickém postupu do finále Champions League.

V týmu Blues se poprvé objevil v roce 1987, když přestoupil ze skotské soutěže. V celkové tabulce startů všech fotbalistů Chelsea mu patří PÁTÁ příčka. Jeho nejčastější pozice byla na pravém beku a posléze se objevoval ve středu obrany. V roce 1994 byl vyhlášen Hráčem roku a se svými spoluhráči se radoval ze zisku FA Cupu, Carling Cupu a PVP. Právě finále PVP v roce 1998 proti Stuttgartu bylo Stevovo poslední střetnutí v modrém dresu.

Rok nato se s Ruudem Gullitem ujal taktovky Newcastlu, ale tam Clarkey vydržel pouze do roku 2000. Vrátil se totiž na Stamford Bridge, kde přijal post klubového skauta.

Rád bych Stevovi za vše poděkoval a popřál mu hodně štěstí v jeho novém působišti. Clarkey navždy zůstane legendou Chelsea FC.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář